imprezy okolicznościowe

  własne wyżywienie

    nowoczesne pokoje

      pełne wyposażenie

kajaki

łódka wiosłowa  

wędkarstwo    

rowery szosowe      

Szybki kontakt
tel.: +48 89 621 85 73
tel. kom.: +48 500 232 515
e-mail: info@agro-gluch.pl

Atrakcje

 

Na atuty naszego gospodarstwa wpływa lokalizacja w okolicach Wielbarka, Jedwabna i Szczytna znanych z atrakcji turystycznych (jeziora, lasy) oraz moc atrakcji dla osób nie tylko lubiących aktywnie spędzać czas. Nasza aktywna agroturystyka ma bardzo korzystne położenie geograficzne, co wraz z zaangażowaniem gospodarzy stwarza wiele różnorodnych możliwości aktywnego wypoczynku. Mamy czas, chęci i niezbędne wyposażenie (bus, przyczepy do transportu kajaków), aby w różnorodny sposób pokazać Państwu mazurską… przyrodę. W okolicy znajdują się obszary chronionego krajobrazu, ptaki pod ochroną, program Natura 2000, pomniki przyrody. Na terenie gospodarstwa znajdują się 3 bocianie gniazda. W okresie wiosenno-letnim na pewno uprzyjemnią gościom pobyt oraz zbliżenie się do otaczającej natury.

Lista atrakcji:

Organizujemy spływy kajakowe z wyżywieniem lub bez
Posiadamy 12 szt nowych kajaków oraz łódkę wiosłową, które można wykorzystać na rzece lub stawie.
Spływy odbywają się m.in. na rzece Omulew. Omulew jest prawym dopływem Narwi o długości 114 km i powierzchni dorzecza 2 053 km2. Rzeka ta ma naturalny dziki charakter i duże walory krajobrazowe i stwarza sprzyjające warunki do uprawiania turystyki kajakowej. Płynie przez Równinę Mazurską i Równinę Kurpiowską, w województwie warmińsko-mazurskim i mazowieckim. Rzeka ma swoje źródła poniżej jeziora Koniuszyn. Dla kajakarzy spływalana jest od jeziora Omulew. Swój bieg kończy uchodząc do Narwi w południowej części Ostrołęki. Znajduje się duża populacja bobrów. Spływ łatwy nawet dla początkujący - interesujący i nie uciążliwy pomimo działalności bobrów. Szlak oznakowany. W górnym biegu rzeki znajdują się dwa rezerwaty: Koniuszyn I i Koniuszyn II

 

Raj dla wędkarzy
Zarybiony staw oraz rzeka Omulew. W okolicy 6 km znajdują się również inne tereny wodne: jeziora Głęboczek, Konik oraz Rekowo, na których można wędkować oraz spędzać czas przy opalaniu i pływaniu.

Wędkowanie Wędkowanie

Organizowanie kuligów
Dostępne są sanie oraz sanki. W przyszłości będzie dostępny koń co znacznie wypełni wolny czas.

kulig

Organizujemy imprezy integracyjne, spotkania rodzinne, imprezy okolicznościowe, kameralne
Organizujemy komunie, imieniny, urodziny, sylwester oraz inne imprezy okolicznościowe. Posiadamy w ofercie również nasze własne wyżywienie (np. wykorzystujemy jaja z własnych kur niosek).

u

Organizacja grzybobrań oraz zbiór owoców leśnych
Blisko lasy nadające się zbioru różnego rodzaju grzybów oraz owoców leśnych (jagody, maliny).

owocelesne

W okolicy szlaki spacerowe i rowerowe
W lasach mnóstwo różnych szlaków spacerowych i rowerowych. Dla gości dostępne 6 sztuk rowerów do aktywnego spędzania czasu.

siezki szlaki

 

Boisko do gry
Gospodarstwo położone na terenie 2 hektarów. Miejsca do gry w piłkę nożną jest bardzo dużo, dwie bramki są dostępne. W przyszłości planujemy zrobić również boisko do gry w koszykówkę oraz siatkówkę.

Restauracje
W okolicy znajdzie się również miejsce do spożywania posiłków - restauracja Leśniczanka, która oferuje bardzo dobre jedzenie.